Nadanie wyższych stopni służbowych z okazji Święta Niepodległości w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

21 listopada 2022 w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu odbyła się kolejna uroczysta odprawa, podczas której zostały wręczone rozkazy personalne nadania wyższych stopni służbowych z okazji Święta Niepodległości. Rozkazy personalne odebrali zarówno przedstawiciele kadry Uczelni, jak również studenci w służbie kandydackiej.

Uroczystego wręczenia rozkazów dokonał Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. dr Marcin Strzelec.

W korpusie oficerów – Minister Sprawiedliwości nadał:

– stopień podpułkownika SW – jednemu funkcjonariuszowi,

– stopień kapitana SW – jednemu funkcjonariuszowi,

– stopień porucznika SW – dwóm funkcjonariuszom.

W korpusie chorążych – Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiary Sprawiedliwości nadał:

– stopień starszego chorążego SW – jednemu funkcjonariuszowi,

– stopień chorążego SW – jednemu funkcjonariuszowi.

W korpusie podoficerów – Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości nadał:

– stopień sierżanta SW – jednemu funkcjonariuszowi.

W korpusie szeregowych – Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości nadał:

– stopień starszego szeregowego SW – pięćdziesięciu funkcjonariuszom, z czego 47 to studenci kierunku Penitencjarystyka.

Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. dr Marcin Strzelec złożył  awansowanympodziękowania. Życzył wszystkim wytrwałości i satysfakcji z codziennej pracy. Przypomniał, że bycie funkcjonariuszem to zaszczyt, a zarazem przywilej służby na rzecz drugiego człowieka.

Podczas uroczystości złożone zostały kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych na służbie funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz służb mundurowych.