Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości rozpoczęła rekrutację na studia niestacjonarne na kierunkach:
- Penitencjarystyka I stopnia – niestacjonarna,
- Bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia – niestacjonarne,
- Penitencjarystyka II stopnia – niestacjonarna,
PENITENCJARYSTYKA – studia niestacjonarne II stopnia
Studia drugiego stopnia na kierunku Penitencjarystyka o profilu praktycznym, realizowanych w formie niestacjonarnej są zgodne ze Strategią Uczelni, która zakłada utworzenie studiów drugiego stopnia, w formie niestacjonarnej w zakresie Penitencjarystyki.
Oferta edukacyjna kierowanych do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje i zainteresowanych tematyką penitencjarną. Jest to całkowicie spójne z dotychczasowym owym kształceniem penitencjarystów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, w ramach studiów pierwszego stopnia.
Studia drugiego stopnia są ich kontynuacją i uzupełniają dotychczasową, zawodową ofertę kształcenia. Należy podkreślić, że studia drugiego stopnia na kierunku Penitencjarystyka (profil praktyczny) niestacjonarny, stanowią odpowiedź na postulat funkcjonariuszy oraz studentów aktualnie realizujących studia niestacjonarne I stopnia na kierunku Penitencjarystyka, dotyczący stworzenia im możliwości rozwoju zawodowego i osobistego w ramach akademickiego kształcenia kadr penitencjarnych.
Kształcenie na studiach niestacjonarnych II stopnia na kierunku Penitencjarystyka ukierunkowane jest na osiągnięcie głównego celu, jakim jest wyposażenie absolwentów w wiedzę i umiejętności oraz kompetencje na bazie dorobku nauk społecznych, a w szczególności pedagogiki resocjalizacyjnej, nauk o bezpieczeństwie, nauk prawych i psychologii, w stopniu, który pozwala na podejmowanie pracy w Służbie Więziennej na różnych stanowiskach i szczeblach zarządzania. Program studiów łączy treści ogólne, teoretyczne, z treściami specjalistycznymi pozwalającymi wyposażyć absolwentów w praktyczne umiejętności wpisujące się w oczekiwania Służby Więziennej. Program studiów drugiego stopnia na kierunku Penitencjarystyka gwarantuje studentom możliwość zdobywania pogłębionej wiedzy nie tylko o charakterze teoretycznym, ale przede wszystkim wiedzy wysoce specjalistycznej. Powyższe osiągane jest poprzez udział studentów w różnych formach kształcenia, obejmujących m. in. wykłady, ćwiczenia, spotkania z praktykami i praktykę zawodową.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Penitencjarystyka o profilu praktycznym posiądzie pogłębioną wiedzę i umiejętności predestynujące go do wykonywania zawodu w strukturach Służby Więziennej oraz inicjowania procesu samokształcenia i dalszego rozwoju intelektualnego. Zdobędzie specjalistyczne umiejętności pozwalające mu na działanie w zmieniającej się rzeczywistości
Penitencjarystyka – studia niestacjonarne I stopnia
Studia na kierunku Penitencjarystyka przygotowują zarówno funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa do realizacji zadań wynikających z ustawy o Służbie Więziennej, jak i specjalistów do pracy w wyspecjalizowanych instytucjach administracji rządowej i samorządowej, społecznych, edukacyjnych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych zajmujących się dozorem osób mających konflikt z prawem, zapewnieniem bezpieczeństwa społecznego, kontrolą przestępczości, procesami: resocjalizacji, readaptacji społecznej, reintegracji osadzonych oraz zagadnieniami związanymi z profilaktyką społeczną.
Program kształcenia kadry Służby Więziennej na kierunku Penitencjarystyka niestacjonarne I stopnia jest odpowiedzią, na zapotrzebowanie na wykształconą w zakresie pedagogiki, resocjalizacjalizacji i penitencjarstyki kadrę. W takcie studiów funkcjonariusz zyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne w zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku.
Studia prowadzone są w formie cyklicznych zjazdów. Trwają sześć semestrów. Rozpoczynają się semestrem zimowym, a kończą semestrem letnim.
Absolwent studiów w zakresie Penitencjarystyki uzyskuje kwalifikacje potwierdzone dyplomem ukończenia studiów wyższych oraz tytuł zawodowy licencjata.
Bezpieczeństwo Wewnętrzne – Studia niestacjonarne I stopnia
Celem nauczania na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne studia niestacjonarne I stopnia, są zbieżne z misją Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie i służą przygotowaniu zarówno funkcjonariuszy Służby Więziennej, jak i cywilnych kadr z obszaru bezpieczeństwa do rozwiązywania problemów w dziedzinie bezpieczeństwa wewnętrznego na szczeblu centralnym, regionalnym i lokalnym.
Zgodnie ze strategicznym celem Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie cele kształcenia służą poszukiwaniu nowych rozwiązań, w ramach prowadzonych zajęć, w zakresie funkcjonowania i doskonalenia systemu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, przygotowaniu studentów do funkcjonowania w podmiotach tego systemu oraz sprostania wyzwaniom dla bezpieczeństwa państwa, a w tym funkcjonowania w warunkach przyspieszonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, globalizacji i nieprzewidywalności współczesnych zagrożeń.
Absolwent kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne po osiągnięciu zakładanych efektów uczenia się będzie przygotowany do pracy na stanowiskach w komórkach zarządzania kryzysowego i obronnych administracji państwowej i samorządowej, podmiotach gospodarczych, a ponadto w Służbie Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, służbach ratowniczych i komercyjnych firmach ochrony osób i mienia. Absolwent kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrznego po otrzymaniu tytułu zawodowego licencjata ma możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich na kierunkach Bezpieczeństwo Narodowe i Bezpieczeństwo Wewnętrzne na innej uczelni oraz ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe. Zakładany program ma mieć charakter praktyczny i przygotowujący wysoko wyspecjalizowaną kadrę do wykonywania zawodów realizujących ustawowe zadania w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.
REKRUTACJA: https://irk.swws.edu.pl/pl/