Wizyta dr. hab. Przemysława Frąckowiaka, prof. ANS w Pile

14.11.2022 r. gościliśmy w murach Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu dr. hab. Przemysława Frąckowiaka, prof. ANS w Pile, który przyjechał do nas na zaproszenia Władz Uczelni oraz Koła Naukowego Bezpieczeństwa i Resocjalizacji SWWS.
Prof. P. Frąckowiak, to nauczyciel akademicki i praktyk, którego zainteresowania badawcze koncentrują się w szczególności na systemie resocjalizacji i przestępczości nieletnich, obecnie kieruje Katedrą Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.
Podczas tej wizyty studenci i wykładowcy mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesującym wykładzie przedstawionym przez prof. P. Frąckowiaka pt. „Determinanty procesu resocjalizacji młodzieży niedostosowanej społecznie”. Spotkanie społeczności akademickiej Kampusu Mundurowego w Kaliszu z prof. P. Frąckowiakiem zaszczycił także swoją obecnością wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki oraz specjalista w zakresie kryminologii prof. zw. dr hab. Andrzej Bałandynowicz.