Certyfikacja

Certyfikacja klas z zakresu edukacji prawnej

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości, serdecznie zaprasza wszystkie szkoły ponadpodstawowe do udziału w programie Certyfikacji klas z zakresu edukacji prawnej. Program skierowany jest w szczególności do klas o profilu humanistycznym, w których młodzi ludzie przygotowywani są do podjęcia w przyszłości studiów na kierunkach prawniczych i około –prawniczych.

Przystąpienie do programu certyfikacji w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości umożliwia uczniom zgłoszonych klas do uczestnictwa w szkoleniach, obozach, programach, projektach oraz konferencjach naukowych – przygotowanych przez grono ekspertów stanowiące kadrę naukową Uczelni.

Udział w programie, poza zwiększaniem kompetencji z zakresu prawa, ułatwi młodzieży również rozpoczęcie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, możliwe jest to dzięki uzyskaniu przez absolwentów programu dodatkowych punktów podczas rekrutacji.

Założenia programu certyfikacji:

1. zdobywanie wiedzy o funkcjonowaniu instytucji odpowiedzialnych za prawną obsługę państwa, regulowanych zawodów prawniczych, takich jak: sędziów, prokuratorów, adwokatów, notariuszy, jak również dyplomacji oraz organów odpowiedzialnych za legislację;
  2. zdobywanie wiedzy o prawnych aspektach funkcjonowania organów państwowych na poziomie centralnym i terytorialnym;
  3. zdobywanie wiedzy z zakresu głównych gałęzi prawa;
  4. naukę podstawowych umiejętności wystąpień publicznych związanych z wykonywaniem zawodów prawniczych;
  5. wspieranie procesu edukacyjnego i wychowawczego, kształtowanie patriotycznych i proobronnych postaw wśród młodzieży;
  6. promowanie właściwych postaw moralnych poprzez upowszechnianie wartości obecnych w etosie zawodów prawniczych;
  7. kształtowanie postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie, kształtowanie empatii i wrażliwości poprzez angażowanie w działalność prospołeczną;
  8. zdobywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresogennych, a jednocześnie wymagających wysokiego skupienia i zaangażowania;
  9. wspieranie absolwentów przy wyborze ścieżki rozwoju zawodowego.
  10. edukację w zakresie działania w zespole i skutecznej komunikacji.

Certyfikat przyznawany jest za realizację uzgodnionego programu zapewniającego nabycie przez uczniów umiejętności służących im nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale i prywatnym, wykształcenie prospołecznych postaw i nawyków aktywnego, świadomego oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu codziennym.

Nabór do programu otwarty jest przez cały rok dla wszystkich szkół ponadpodstawowych posiadających możliwości organizacyjne i kadrowe do prowadzenia szkolenia z zakresu edukacji prawnej przy wsparciu Uczelni.

Absolwentom klas, które uzyskają Certyfikat zrealizowania ram programowych uwzgledniających cele kształcenia i treści nauczania, przysługiwać będą dodatkowe punkty przy rekrutacji na stacjonarne, jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo – prowadzone w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Aby przystąpić do programu Certyfikacji klas szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji prawnej należy zapoznać się z poniższymi dokumentami:

Załączniki 1. Regulamin nadawania certyfikatu w zakresie edukacji prawnej

Załącznik 2Ramy certyfikacyjne realizacji programu kształcenia w klasach szkół ponadpodstawowych z zakresu edukacji prawnej

Załącznik 3Formularz zgłoszenia do udziału w programie certyfikowania klas szkół ponadpodstawowych w zakresie „edukacji prawnej”

W przypadku pytań lub chęci przystąpienia do programu zapraszam do kontaktu z Działem Promocji i Mediów pod numerem telefonu: 22 602 44 19, a także poprzez kontakt mailowy: