Inauguracja zajęć w ramach aplikacji kuratorskiej w AWS

19 lutego 2024 roku w Kaliszu, na terenie Kampusu Mundurowego Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, odbyła się inauguracja zajęć teoretycznych, realizowanych w ramach aplikacji kuratorskiej w trybie stacjonarnym, w formie zjazdu, który potrwa do 23 lutego br.
Zajęcia mają na celu kompleksowe przygotowanie przyszłych kuratorów sądowych do skutecznego wykonywania pełnionej funkcji. Jest to, obok zajęć teoretycznych realizowanych z wykorzystaniem platformy e-learningowej, ważny krok w procesie kształcenia aplikantów kuratorskich.
Według nowej formuły aplikacji kuratorskiej, zajęcia teoretyczne dla przyszłych adeptów kuratorskiej służby sądowej organizuje i prowadzi Akademia Wymiaru Sprawiedliwości, natomiast za organizację szkolenia praktycznego aplikantów kuratorskich odpowiadają kuratorzy okręgowi.