Pracownicy Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie AWS wśród współautorów Encyklopedii Bezpieczeństwa Narodowego

Nakładem wydawnictwa Elipsa wydana została Encyklopedia Bezpieczeństwa Narodowego. Publikacja uzyskała bardzo pochlebne opinie środowiska naukowego. Uznana została jako dzieło wartościowe, a zarazem pionierskie, które odegra znaczącą rolę w rozwijaniu i kształtowaniu dyscypliny nauk o bezpieczeństwie, a szczególnie w procesie kształcenia akademickiego. Encyklopedia zawiera ok 700 haseł, opracowanych przez 217 badaczy z ośrodków krajowych i zagranicznych, wśród których znaleźli się pracownicy Instytutu Nauk o Bezpieczeństwa Akademii Wymiaru Sprawiedliwości: prof. dr hab. Tomasz Kośmider, dr Piotr Baczar, dr Mariusz Kuryłowicz, dr Łukasz Roman, dr Jerzy Trocha oraz mjr Jakub Werbiński.