Uhonorowanie porucznika Andrzeja Gałdusińskiego, który uratował kobietę przed utonięciem.

Dziś na Kampusie Mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu odbyła się niezwykła uroczystość podziękowania oraz uhonorowania jednego z funkcjonariuszy pełniącego służbę na Kampusie Mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości − porucznika Andrzeja Gałdusińskiego.

24 lutego br. w Parku Miejskim w Kaliszu miało miejsce tragiczne wydarzenie. 33-letnia mieszkanka Kalisza tonęła w Kanale Rypinkowskim, co w efekcie doprowadziło do sytuacji krytycznej, gdzie jej życie było zagrożone. Dzięki natychmiastowej interwencji porucznika Andrzeja Gałdusińskiego oraz członków Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej, akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem.
Akcja ratunkowa była niezwykle trudna z uwagi na silny nurt i wysoki poziom wody w Prośnie. Dzięki jego szybkiej reakcji, umiejętnościom oraz niezłomnej determinacji, życie tej kobiety zostało uratowane. Porucznik Andrzej Gałdusiński wykazał się niezwykłą odwagą oraz bezinteresownością, ryzykując przy tym własne zdrowie i życie, a Jego bohaterski czyn stanowi inspirację dla nas wszystkich.

W imieniu Rektora-Komendanta dr. Michała Sopińskiego, Senatu oraz całej społeczności Akademii Wymiaru Sprawiedliwości zostały dziś przekazane Panu Andrzejowi Gałdusińskiemu serdeczne słowa uznania oraz wdzięczności.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że w naszych szeregach mamy człowieka gotowego do działania w każdej sytuacji kryzysowej. Jego postawa nie tylko podnosi prestiż naszej instytucji, ale również inspiruje innych do podobnych czynów.

Niech to wyjątkowe wydarzenie będzie dla nas wszystkich przypomnieniem o sile ludzkiego altruizmu oraz gotowości do niesienia pomocy w potrzebie. Gratulujemy wzorowej postawy, gotowości do poświęcenia oraz odwagi i niezłomnej determinacji w ratowaniu ludzkiego życia.