Umowa bilateralna Akademii Wymiaru Sprawiedliwości z Estońską Akademią Nauk o Bezpieczeństwie (Sisekaitseakademia)

14 marca br. Rektor-Komendant Akademii Wymiaru Sprawiedliwości dr Michał Sopiński podpisał umowę bilateralną z Estońską Akademią Nauk o Bezpieczeństwie (Sisekaitseakademia).
Estońska Akademia Nauk o Bezpieczeństwie jest instytucją państwową, zapewniającą profesjonalną edukację dla urzędników służby cywilnej należących do obszaru rządowego podlegającego estońskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Akademia została założona w 1992 r. po odzyskaniu przez Estonię niepodległości.
Celem EASS są działania badawczo-rozwojowe poprzez edukację akademicką związaną z bezpieczeństwem wewnętrznym, a także szkolenie uczciwych i kompetentnych urzędników państwowych poprzez stworzenie bezpiecznego państwa i warunków dla stabilnego rozwoju w Estonii, a tym samym przyczynienie się do bezpieczeństwa całej Unii Europejskiej (UE).
Kluczowym elementem współpracy rozwijanej na podstawie umowy bilateralnej są wspólne badania naukowe. Strony deklarują współpracę w zakresie działalności dydaktycznej i naukowej, prowadzenia wymiany naukowej kształcenia oraz rozwijania kontaktów naukowych między studentami, nauczycielami akademickimi i pracownikami naukowymi obu uczelni.