82. Rocznica wybuchu II wojny światowej

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie xa-1024x577.jpg.pagespeed.ic.pi5eSKaZEk.webp

1 września 1939 roku wojska niemieckie zaatakowały Polskę jednocześnie rozpoczynając II wojnę światową. Wojnę, która pochłonęła ponad 60 mln istot ludzkich, wśród nich blisko 6 mln Polaków. Był to najbardziej niszczycielski i krwawy konflikt w dziejach ludzkości. Tego dnia, co roku obchodzimy rocznicę tego wydarzenia, składając hołd tym wszystkim, którzy polegli w walce z okupantem.

Z okazji przypadającej na dziś 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, delegacja Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości złożyła kwiaty i znicze pod tablicą na ścianie kaliskiego ratusza upamiętniającą ofiary I i II wojny światowej.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie xs-1024x577.jpg.pagespeed.ic.q4MPnUVayO.webp

Podczas obchodów Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości reprezentowali: JM Rektor-Komendant, gen. dr. Marcin Strzelec oraz ppłk dr Leszek Kołtun, Prorektor ds. studenckich.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie xf-1024x577.jpg.pagespeed.ic.4r5CmVIYwx.webp

Pamiętajmy, że mimo bestialskich prześladowań oraz okupacji niemieckiej i sowieckiej polski naród ukazywał swój heroizm i bohaterstwo poprzez walkę z okupantem. Trzeba wracać pamięcią do tych tragicznych chwil, aby kolejne pokolenia pamiętały o zasługach bohaterów i doceniały życie w wolnej Polsce.

Opracowanie: Zespół ds. public relations SWWS

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie xsa.jpg.pagespeed.ic.XfVLSMVbwT.webp