„Czy potrzebna jest nowa regulacja ustawy o broni i amunicji” – konferencja naukowa Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.”

14 lipca 2021 odbyła się pierwsza debata ekspercka z cyklu: „Czy potrzebna jest nowa regulacja ustawy o broni i amunicji” organizowana przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Debatę otworzyli:

– dr Marcin Romanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

– gen. dr Marcin Strzelec – Rektor Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

– prof. dr hab. Tomasz Kośmider – Dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie SWWS

W panelach eksperckich wzięli udział:

– dr inż. Paweł Lisiak – Łowczy Krajowy

– Tomasz Stępień – Prezes Związku Stowarzyszeń Firearms United Network

– Wiktor Powiłajtis – Prezes Stowarzyszenia Terytorialni

– Anna Siarkowska – Poseł na Sejm RP

– red. Łukasz Warzecha – Tygodnik „Do Rzeczy”

– red Marcin Bąk – TV Republika

Funkcję moderatora pełnił:

Konferencja składała się z dwóch paneli:

– Panel I: Regulacja ustawy o broni i amunicji a bezpieczeństwo publiczne – aspekty prawno- organizacyjne

– Panel II: Regulacja ustawy o broni i amunicji a bezpieczeństwo publiczne – społeczny wymiar kreowania bezpieczeństwa strukturalnego i personalnego w Polsce

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom i liczymy na dalszą owocną współpracę intelektualną.

Niebawem odbędą się kolejne części naszej konferencji, na którą serdecznie zapraszamy! Wszystkich zainteresowany zachęcamy do obejrzenia transmisji z konferencji dostępnej na: OTWÓRZ