Zaproszenie – DAY FOR PUBLIC SAFETY – Dzień dla bezpieczeństwa publicznego

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w DAY FOR PUBLIC SAFETY – Dzień dla bezpieczeństwa publicznego, który odbędzie się 18 maja br. w godzinach 10:00-14:30 w Kaliszu przy ul Łódzkiej 2, w obiekcie dawnego Zakładu Karnego w Kaliszu, a obecnie obiekcie dydaktycznym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości (wejście od ul. Winiarskiej).

W ramach wydarzenia odbędą się następujące wystąpienia i atrakcje:

– Reagowanie na zagrożenia o charakterze terrorystycznym – Jerzy Trocha – INB

– Przeciwdziałanie samobójstwom i samouszkodzeniom w warunkach penitencjarnych – kpt. Konrad Kulawik – ISPP

– Prawne aspekty bezpieczeństwa w kontekście praw człowieka – dr Adrian Pachciarz – INP

– Dezinformacja w kontekście zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa – Michał Korzeniewski

– SOP w systemie bezpieczeństwa RP – plut. dr Sylwester Pniak. Prezentacja partnera Służby Ochrony Państwa oraz stoisko wystawiennicze

– Misja i zadania realizowane przez PSP. Prezentacja partnera Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz stoisko wystawiennicze.

– Stoisko wystawiennicze – Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia

– Stoisko wystawiennicze – WCR w Kaliszu

– Stoisko wystawiennicze – Straż Miejska w Kaliszu

Celem przedsięwzięcia jest szerzenie wiedzy dotyczącej organizacji bezpieczeństwa publicznego w Rzeczypospolitej Polskiej, zadań poszczególnych służb w zapewnieniu bezpieczeństwa, jak również kształtowanie postaw prospołecznych i proobronnych wśród młodzieży szkół średnich.