Dzień Tradycji Służby Więziennej – jakie kompetencje należy posiadać aby pracować w Służbie Więziennej

8 lutego w porannym wydaniu Radia Warszawa mogliśmy usłyszeć wywiad przeprowadzony z gen. dr Marcinem Strzelcem, Rektorem–Komendantem Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Tematem rozmowy było m. in. wyjaśnienie, że Dzień Tradycji Służby Więziennej obchodzony jest 8 lutego po raz pierwszy i jest to skutek zeszłorocznej nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej. Natomiast 29 czerwca we wspomnienia św. Pawła, jako patrona, odbywać się będzie Święto Służby Więziennej. Przy tej okazji generał podkreślił jak ważna i trudna jest praca funkcjonariuszy Służby Więziennej.  Wspomniał także o  modernizacji budynków, budowie nowych pawilonów, w których swoje wyroki odbywają więźniowe, ale są też miejscem pracy kadry. Powyższe inwestycje związane są również bezpieczeństwo społeczeństwa.

W dalszej części wywiadu  poruszony został temat zadań jakie spełnia Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w kwestii kształcenia przyszłych jak i obecnych funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: