Edukacja penitencjarna dla kaliskich licealistów

W dniach 13, 16, 17 stycznia br. uczniowie z wybranych klas mundurowych reprezentujących Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu odwiedzili Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości.

Uczniowie odwiedzili obiekt byłego Zakładu Karnego przy ulicy Łódzkiej oraz Kampusu Mundurowy SWWS w Szczypiornie.

Uczniowie z klas o profilu penitencjarno-policyjnym i prawno-policyjnym zapoznali się z podstawowymi zadaniami służby więziennej oraz dowiedzieli się jak wygląda praca funkcjonariusza Służby Więziennej. W takcie wizyty mieli także możliwość zwiedzenia byłego Zakładu Karnego przy ulicy Łódzkiej, schronu przeciwpożarowego oraz Izby Tradycji, które mieszczą się na Kampusie Mundurowym naszej Uczelni.

Młodzież wzięła również udział w warsztatach z pierwszej pomocy.