IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych z udziałem Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie

W termie od 1 do 4 kwietnia 2019 r. dwadzieścia cztery drużyny z całej Polski rywalizowały na poligonie drawskim o zwycięstwo w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał przebywający na poligonie minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w towarzystwie posła na Sejm RP Michała Jacha oraz Dowódcy Generalnego RSZ generała brygady Jarosława Miki.

Celem zawodów było kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, wzrost jakości edukacji obronnej, a w szczególności popularyzowanie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej, zdobycie przez uczniów umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań, kształtowanie u uczniów postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie (samodyscyplina, współpraca w zespole, wykorzystanie zdobytej wiedzy w działaniach praktycznych, problemowych), rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo-obronnych.

Wszystkie te elementy, jako układ czynników oddziałujących w sposób bezpośredni lub pośredni na jednostkę, wpływają na określone skutki wychowawcze młodzieży. W kształtowaniu  współczesnych  systemów wychowawczych  spotykamy  się z przeróżnymi  tendencjami, zmierzającymi do opracowania najlepszego modelu dydaktyczno-wychowawczego. Warto w tym miejscu podkreślić, że jednym ze statutowych celów działalności Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie jest kształcenie i wychowywanie funkcjonariuszy Służby Więziennej, funkcjonariuszy innych służb oraz osób cywilnych. Jest ono ukierunkowane na osiąganie konkretnych celów praktycznych,  dążących  m.in. do  samorealizacji  danej jednostki.
Mistrzostwa  zakończyła  wspólna  uroczystość, podczas której Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie ppłk dr Marcin Strzelec wręczył nagrody  uczestnikom zawodów.