JM Rektor-Komendant WSKiP w Warszawie ppłk dr Marcin Strzelec uczestniczył w Centralnych Obchodach Dnia Strażaka 2019

4 maja 2019 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyły się Centralne Obchody Dnia Strażaka 2019połączone z promocją oficerską Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. W dalszej części obchodów mających miejsce na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, Premier RP Pan Mateusz Morawiecki, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) Pan Joachim Brudziński, Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński, Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski wraz z zastępcami, Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Pan Waldemar Pawlak.

Wyższą  Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie podczas uroczystości reprezentował JM Rektor-Komendant WSKiP w Warszawie –  ppłk  dr Marcin Strzelec.

Uroczystość zakończyło składanie wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz defilada pododdziałów i pojazdów pożarniczych.

Uczestnictwo przedstawicieli Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie w przedsięwzięciach rocznicowych świąt państwowych i patriotycznych wpisuje się na stałe w elementy działalności Uczelni.