Jubileusz 80-lecia urodzin Profesor Krystyny Ostrowskiej

Dnia 22 września br. w Sali Obrad Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie odbył się jubileusz 80-lecia urodzin profesor Krystyny Ostrowskiej, połączony z wręczeniem dedykowanej Jubilatce monografii pt. W poszukiwaniu dobra w perspektywie jednostkowej i społecznej, która ukazała się pod redakcją dr hab. Tomasza Przesławskiego nakładem wydawnictw IWS i WSKiP oraz zeszytu specjalnego kwartalnika naukowego The Prison Systems Review.

W spotkaniu uczestniczyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, dr Marcin Romanowski, Jego Magnificencja Rektor-Komendant WSKiP, płk dr Marcin Strzelec, przedstawiciele świata nauki, autorzy tekstów do księgi jubileuszowej, wreszcie rodzina, przyjaciele i uczniowie Pani Profesor. Dr Marcin Romanowski, przybliżył sylwetkę profesor Krystyny Ostrowskiej widzianą z różnych perspektyw czasowych i osobowych oraz w bardzo ciepłych i serdecznych słowach zwrócił się do Jubilatki, składając jej życzenia i gratulacje.

Była także okazja do zrobienia sobie z Panią Profesor wspólnej, pamiątkowej fotografii.

Profesor Krystyna Ostrowska jest wybitną specjalistką z zakresu psychologii kryminologicznej, nauczycielką akademicką i działaczką społeczną. W swoich pracach poszukuje osobowościowych uwarunkowań takich zachowań jak przestępczość młodocianych i agresja uczniów. Szczególne miejsce w zainteresowaniach naukowych i pracach autorskich profesor Krystyny Ostrowskiej zajmuje problematyka systemu wartości, emocji i strategii działania. W opracowaniach teoretycznych i empirycznych analizuje zależności pomiędzy deklarowanym i urzeczywistnianym systemem wartości oraz funkcjonowaniem społecznym dzieci i młodzieży.
Pani Profesor Krystyna Ostrowska jest ceniona przez przyjaciół, znajomych i współpracowników, nie tylko za pełne zaangażowanie w sprawy zawodowe i społeczne, ale przede wszystkim za swoją postawę wobec drugiego człowieka, wysoką kulturę osobistą, skromność oraz wrażliwość społeczną.

Wszyscy życzymy Pani Profesor dużo zdrowia i wielu pogodnych lat życia wśród naszego podziwu i głębokiego szacunku!

Opracowanie: Zespół ds. public relations WSKiP