Kształcenie

Studia I stopnia stacjonarne

Bezpieczeństwo wewnętrzne dla funkcjonariuszy Służby Więziennej

Początek rekrutacji: 26 sierpnia 2024 r.

O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która:

• jest funkcjonariuszem Służby Więziennej w służbie stałej i została skierowana na studia przez właściwego przełożonego;
  • posiada świadectwo dojrzałości uzyskane w trybie starej lub nowej matury.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu przyjęć na studia znajdziesz w WARUNKI I TRYB REKRUTACJI NA STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA NA KIERUNKU BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE PRZEZNACZONE DLA FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY WIĘZIENNEJ PROWADZONE W FORMIE STACJONARNEJ W ROKU AKADEMICKIM 2024/2025.

Studia trwają 6 semestrów. Rozpoczynają się semestrem zimowym, a kończą semestrem letnim.

Absolwent studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne uzyskuje kwalifikacje potwierdzone dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia oraz tytuł zawodowy licencjata.

Proces rejestracji na studia obejmuje:

• założenie indywidualnego konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK), dostępnym na stronie internetowej Uczelni;
  • uzupełnienie wymaganych danych w systemie IRK;
  • zapisanie się na właściwy kierunek studiów (Bezpieczeństwo wewnętrzne dla funkcjonariuszy Służby Więziennej).

O kwalifikacji na studia decyduje
kolejność rejestracji w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

Opłata rekrutacyjna

Funkcjonariusze Służby Więziennej skierowani na studia przez właściwego przełożonego zwolnieni są z opłaty rekrutacyjnej.

Kandydaci na studia przyjmowani będą w ramach ustalonego limitu miejsc, który na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrze wynosi 30 miejsc.

Wymagane dokumenty

Po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu na studia, w terminie wyznaczonym w harmonogramie rekrutacji (do 19 września 2024 r.) kandydat składa następujące dokumenty:

Dokumenty należy dostarczyć osobiście, pocztą tradycyjną, kurierem lub za pośrednictwem osób trzecich na adres: Akademia Wymiaru Sprawiedliwości – kampus mundurowy, ul. Wrocławska 193-195, 62-800 Kalisz.

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Lp.

Etapy rekrutacji

1.

Rejestracja kandydatów w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów

26 sierpnia 2024 r. –

4 września 2024 r.

2.

Przysłanie do AWS wykazów kandydatów skierowanych z właściwych OISW

do 4 września 2024 r.

3.

Sporządzenie listy rankingowej kandydatów i podanie wyników kwalifikacyjnych na studia

do 10 września 2024 r.

4.

Dostarczenie dokumentów przez kandydatów

do 19 września 2024 r.

5.

Ogłoszenie informacji o przyjęciu na studia oraz wysłanie stosownej informacji do OISW

24 września 2024 r.

Dlaczego warto
studiować na AWS

Jesteśmy publiczną uczelnią służb państwowych, kształcącą w dziedzinie nauk społecznych w zakresie nauk o prawie, nauk o bezpieczeństwie, nauk socjologicznych, pedagogiki i psychologii.