Kształcenie

Studia II stopnia stacjonarne

Penitencjarystyka dla funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej

Początek rekrutacji: 1 sierpnia 2024 r.

Studia trwają 4 semestry. Rozpoczynają się semestrem zimowym, a kończą semestrem letnim.

Absolwent studiów na kierunku Penitencjarystyka uzyskuje kwalifikacje potwierdzone dyplomem ukończenia studiów drugiego stopnia oraz tytuł zawodowy magistra.

Wymagania
O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba będąca funkcjonariuszem Służby Więziennej w służbie kandydackiej, która spełnia łącznie następujące warunki:

1) ukończyła studia pierwszego stopnia na kierunku Penitencjarystyka;

2) złożyła egzamin na pierwszy stopień w korpusie chorążych Służby Więziennej;

3) został jej nadany pierwszy stopień w korpusie chorążego Służby Więziennej.

Proces rejestracji na studia obejmuje:

• założenie indywidualnego konta w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK), dostępnym na stronie internetowej Uczelni;
  • uzupełnienie wymaganych danych w systemie IRK, w tym wgranie aktualnej kolorowej fotografii w formie cyfrowej;
  • zapisanie się na właściwy kierunek studiów (Penitencjarystyka);
  • przesłanie pocztą lub osobiste złożenie w sekretariacie Uczelni wypełnionego, opatrzonego datą wniosku o przyjęcie na studia oraz ankiety osobowej, dostępnych w systemie IRK.

Opłata rekrutacyjna
Od funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej opłaty rekrutacyjnej nie pobiera się.

Kandydaci na studia przyjmowani będą w ramach ustalonego limitu miejsc, który na kierunku Penitencjarystyka wynosi 50 miejsc.

Wymagane dokumenty
Po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu na studia, w terminie wyznaczonym w harmonogramie rekrutacji (do 25 września 2024 r.) kandydat składa następujące dokumenty:

• kopię dyplomu ukończenia studiów oraz (do wglądu) jego oryginał lub odpis lub
  • zaświadczenie o ukończeniu studiów pierwszego stopnia.

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego

Lp.

Etapy rekrutacji

1.

Rejestracja kandydatów w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów

1 sierpnia 2024 r. –
20 września 2024 r.

2.

Sporządzenie listy rankingowej kandydatów i podanie wyników kwalifikacyjnych na studia

do 23 września 2024 r.

3.

Dostarczenie dokumentów przez kandydatów

do 25 września 2024 r.

4.

Ogłoszenie informacji o przyjęciu na studia z uwzględnieniem rezygnacji kandydatów

do 27 września 2024 r.

Dlaczego warto
studiować na AWS

Jesteśmy publiczną uczelnią służb państwowych, kształcącą w dziedzinie nauk społecznych w zakresie nauk o prawie, nauk o bezpieczeństwie, nauk socjologicznych, pedagogiki i psychologii.