LOKALE MIESZKALNE DLA STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW

OFERTA NAJMU LOKALU MIESZKALNEGO KIEROWANA JEST DO OSÓB MŁODYCH PRACUJĄCYCH LUB UCZĄCYCH SIĘ NA TERENIE MIASTA KALISZA, KTÓRE W DACIE ZŁOŻENIA WNIOSKU NIE UKOŃCZYŁY 30 LAT

w dniach:
14.11.2022r. – 27.11.2022r.

Akademia Kaliska im. Stanisława Wojciechowskiego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu oraz Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie – Kampus Mundurowy w Kaliszu w ramach realizacji Programu „Kalisz dla Młodych” będą przyjmowały wnioski o przydział lokalu mieszkalnego usytuowanego w budynkach komunalnych.
Uprawnionymi do złożenia wniosku są :
• studenci ww. uczelni rekomendowani przez rektora uczelni lub przez osobę przez niego upoważnioną, które w dacie złożenia wniosku nie ukończyły 30 roku życia,
• absolwenci ww. uczelni rekomendowani przez rektora uczelni lub przez osobę przez niego upoważnioną, które w dacie złożenia wniosku nie ukończyły 30 roku życia, którzy pracują lub uczą się na terenie Miasta Kalisza.
Do wniosku o przydział lokalu mieszkalnego dla studenta/absolwenta w budynkach komunalnych Miasta Kalisza należy dołączyć:
• pisemną opinię rektora uczelni lub osoby przez niego upoważnionej,
• aktualne zaświadczenie o pozostaniu w stosunku pracy lub promesy pracy oraz średnim miesięcznym wynagrodzeniu netto z 3 ostatnich miesięcy przed złożeniem wniosku,
• opinię o pracy zawodowej wystawionej przez pracodawcę (dot. osób pracujących).
Druk wniosku można pobrać ze strony uczelni oraz Urzędu Miasta Kalisza:
➢ www.wpa.amu.edu.pl lub http://pl-pl.facebook.com/wpauam/
➢ www.akademia.kalisz.pl
➢ www.swws.edu.pl
➢ www.kalisz.pl
Wypełniony wniosek wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w siedzie uczelni:
• Akademia Kaliska im. Stanisława Wojciechowskiego, ul. Nowy Świat 4, I piętro, pokój nr 24 bądź po godzinach pracy Kancelarii wniosek można wrzucić do skrzynki podawczej znajdującej się w holu na I piętrze,
• Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu, ul. Nowy Świat 28-30, parter, pokój nr A-202 oraz A-205 (Biura Obsługi Studentów),
• Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie – Kampus Mundurowy w Kaliszu, ul. Wrocławska 193-195, budynek nr 20, pokój nr 102.
Wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.
Szczegółowych informacji udziela:
p. Kamila Kubis
Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych
Urzędu Miasta Kalisza
tel. 62 76-54-424.
Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do wynajmowania przez studentów/absolwentów Uczelni, o które mogą wnioskować w podanym wyżej terminie.

1. Śródmiejska 35 m 9b 37,66m2, V piętro – pokój, kuchnia, łazienka, przedpokój
  2. 25 Pułku Artylerii 1 m 7 48,80 m2, poddasze – pokój, kuchnia, przedpokój, garderoba
  3. Legionów 15-17/10 – 23,33m2, III piętro – pokój, kuchnia, łazienka, przedpokój
  4. Nowy Świat 35 m 5 31,02m2, I piętro – pokój, kuchnia, łazienka, przedpokój