Międzynarodowa konferencja naukowa dotycząca współczesnych problemów zarządzania, bezpieczeństwa i nowoczesnej inżynierii z udziałem profesora Tomasza Kośmidera

W dniach 10-12 stycznia 2024 r. Uczelnia Techniczno-Handlowa w Warszawie we współpracy z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu w Gdyni oraz Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu zorganizowała międzynarodową konferencję naukową pt.: Współczesne problemy zarządzania, bezpieczeństwa i nowoczesnej inżynierii. Jej celem była wymiana doświadczeń oraz określenie czynników kształtujących aktualne wyzwania występujące w obszarze zainteresowania nauk o bezpieczeństwie, nauk ekonomicznych oraz technicznych.

Wśród zaproszonych gości był dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wymiaru Sprawiedliwości płk rez. prof. dr hab. Tomasz Kośmider, który wygłosił referat pt.: Samoobrona ludności w procesie budowania bezpieczeństwa zbiorowości terytorialnych, dzieląc się wnioskami z przeprowadzonych badań dotyczących ochrony ludności oraz budowania bezpiecznych przestrzeni, uwzględniających doświadczenia ukraińskie, a także państw Grupy Wyszehradzkiej oraz wziął udział w dyskusji dotyczącej kształtowania kompetencji obronno-ochronnych ludności cywilnej w kontekście współczesnych wyzwań i zagrożeń.