Mistrzostwa Polski Masters Kalisz 2022

Wielkie święto piłki ręcznej za nami!

Kilkuset zawodniczek i zawodników rywalizowało w Mistrzostwach Polski Masters Kalisz 2022 w piłce ręcznej. Turniej został zorganizowany przez Klub Piłki Ręcznej Szczypiorno Kalisz.

Kalisz już po raz trzeci gościł Mistrzostwa Polski Masters. Organizację tej jednej z największych imprez sportowych w kraju Związek Piłki Ręcznej w Polsce powierzył Klubowi Piłki Ręcznej Szczypiorno Kalisz. Do stolicy polskiego szczypiorniaka przyjechało blisko 600 uczestników, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych w czterech halach: hali Arena Kalisz, hali Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, hali Szkoły Podstawowej w Nowych Skalmierzycach oraz hali widowiskowo-sportowej w Gołuchowie.

Mistrzostwa zostały zainaugurowane w piątek, 10 czerwca na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu, gdzie rozegrano pokazowy mecz szmacianką na trawie drużyn jedenastoosobowych. To w tym miejscu podczas I wojny światowej znajdował się obóz, w którym internowani byli Legioniści Józefa Piłsudskiego. Aby przetrwać ciężki obozowy czas, uprawiali sport, grając między innymi w piłkę ręczną. Tak właśnie zrodziła się nasza dyscyplina na ziemiach polskich. Udział w meczu wzięli między innymi byli znakomici reprezentanci Polski – Bartosz Jurecki i Zygfryd Kuchta.

Finały Mistrzostw Polski Masters rozegrano w niedzielę, 12 czerwca w hali Arena Kalisz. Tutaj też odbyło się podsumowanie kaliskiego turnieju oraz wręczenie pucharów, medali i nagród. Dekoracji zawodników i drużyn dokonali: wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, wójt gminy Gołuchów Marek Zdunek, prof. Bogdan Soikin pierwszy wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, olimpijczyk Zygfryd Kuchta – były wiceprezes ZPRP, Jarosław Łuczak prezes KPR Szczypiorno Kalisz, Stanisław Kubiak wiceprezes KPR Szczypiorno Kalisz oraz Patryk Łuczak prezes firmy 3DSmart.