Nowa inwestycja na Kampusie Mundurowym SWWS

Rektor-Komendant SWWS dr Michał Sopiński podpisał umowę na budowę na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu dwóch budynków zamieszkania zbiorowego (akademików) oraz budynku sali audytoryjnej wraz z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach inwestycji powstaną dwa analogiczne czterokondygnacyjne budynki akademików oraz dwukondygnacyjny budynek sali audytoryjnej wraz z infrastrukturą z nim związaną.

Akademik A i B to łącznie 132 pokoje dla 264 osób oraz 2 sale wykładowe dla 100 osób, cztery sale szkoleniowe, zaplecza dydaktyczne oraz hole apelowe.

Sala audytoryjna przewidziana jest na 355 miejsc siedzących i 2 stanowiska dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także 1 miejsce dla wykładowcy. W ramach budynku sali audytoryjnej przewidziano również pomieszczenie dla tłumaczy symultanicznych, zaplecze socjalne oraz zaplecze sanitarne i pomieszczenia techniczne.

Planowany termin zakończenia budowy to 30.11.2025 r.