Obiekty Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu zostaną udostępnione na potrzeby medyków pomagającym chorym na COVID-19

Decyzją płk dr. Marcina Strzelca Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Kryminologii  i Penitencjarystyki w Warszawie obiekty Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu zostaną udostępnione na potrzeby lekarzy i personelu medycznego pomagającym chorym na COVID-19.

W trosce o bezpieczeństwo swoich bliskich lekarze oraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy na co dzień niosą pomoc chorym na koronawirusa, muszą zachować najwyższe środki ostrożności. Wielu z nich po kolejnym dniu zmagań z epidemią nie powraca do swoich domów. W tym celu, szukają miejsc odpoczynku przed kolejną służbą na  rzecz potrzebujących.

Z pomocą medykom przyszedł płk dr Macin Strzelec, Rektor-Komendant WSKiP. Na jego polecenie miejsca w obiektach Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu zwolnione przed kilkoma tygodniami przez studentów, udostępnione zostaną pracownikom ochrony zdrowia.

Rozwój epidemii stawia przed naszym społeczeństwem nowe wyzwania, którym musimy sprostać. W obecnej, niewątpliwie trudnej sytuacji lekarze i personel medyczny są bardziej niż inni narażeni na kontakt z koronawirusem, a zapewnienie im optymalnych warunków pracy, jest naszym społecznym obowiązkiem. Dlatego też poleciłem przygotowanie 50 miejsc w domach studenckich Kampusu Uczelni w Kaliszu na potrzeby pobytu w nich personelu medycznego. Przekształcenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu na Kampus Mundurowy WSKiP w chwili obecnej umożliwia nam optymalne wykorzystanie jego obiektów i infrastruktury dla statutowej działalności uczelni, która jest jednostką autonomiczną. Jej niezależność przejawia się we wszystkich obszarach działania uczelni, w tym również w podejmowaniu decyzji ważnych z punktu widzenia interesu społecznego, dobra obywateli, troski o dobro wspólne. Przyjęcie odpowiedzialności za poszerzoną skalę autonomicznie podejmowanych rozwiązań wymaga świadomej refleksji całego naszego społeczeństwa. Rozumne korzystanie z autonomii jest także dla naszych studentów ważną lekcją racjonalności” – płk dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant WSKiP.

Opracowanie: Zespół ds. public relations WSKiP