Odznaczenie mjr. dr. Konrada Wierzbickiego Medalem Ordynariatu Polowego

Dziś w siedzibie AWS odbyła się uroczystość odznaczenia mjr. dr. Konrada Wierzbickiego Medalem Ordynariatu Polowego: “BŁOGOSŁAWIONY KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO” w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację misji duszpasterstwa wojskowego.
Medal Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki został ustanowiony przez biskupa polowego Wojska Polskiego na mocy dekretu z dnia 5 października 2011 roku. Na awersie medalu umieszczony jest portret bł. ks. Jerzego Popiełuszki z okresu, kiedy pełnił służbę wojskową w Bartoszycach w latach 1966-1968 r., jako alumn-żołnierz. Na rewersie znajdują się logo Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, krzyż, stuła z sentencją Bóg – Honor – Ojczyzna, postać Matki Boskiej Częstochowskiej oraz słowa „Zło dobrem zwyciężaj”.
Medal przyznawany jest przez biskupa polowego Wojska Polskiego osobom duchownym i świeckim, które „na wzór księdza Jerzego służą prawdzie, miłości i przebaczeniu”
W imieniu całej społeczności akademickiej AWS – składamy serdeczne gratulacje!