W dniach od 28-29 września br. w Lublinie odbyły się Ogólnokrajowe Targi Służby Więziennej “Więziennictwo” połączone z towarzyszącą im konferencją. Była to doskonała okazja do zapoznania się z aktualnymi zmianami zachodzącymi w Służbie Więziennej, z potrzebami i wyzwaniami polskiego systemu penitencjarnego.
To już trzecia edycja targów, które służą prezentacji zmian zachodzących w Służbie Więziennej, związanych m.in. z programem modernizacji tej formacji. Celem jest również przedstawienie Służby Więziennej jako niezbędnej części systemu bezpieczeństwa państwa.
Konferencja i Targi Służby Więziennej były doskonałą okazją do podjęcia dyskusji, wymiany doświadczeń i zapoznania szerokiej opinii publicznej z interesującymi aspektami funkcjonowania więziennictwa. Przegląd aktualnego stanu modernizacji wyposażenia służby więziennej oraz infrastruktury wspierającej ochronę więzień, resocjalizacja osadzonych i dozór elektroniczny – to tylko część zagadnień, jakie zostały poruszone podczas wydarzenia.
Ogólnokrajowe Targi i Konferencja Służby Więziennej “Więziennictwo 2023” to wydarzenie dwudniowe. Drugą jego część stanowił dzień otwarty, przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół mundurowych, a także dla studentów szkół wyższych z kierunków takich, jak resocjalizacja czy profilaktyka społeczna. Tego dnia Akademia Wymiaru Sprawiedliwości przeprowadziła prelekcję dla uczniów klas mundurowych na temat planowania przyszłości w Służbie Więziennej poprzez edukację w AWS.
Organizatorami wydarzenia były Targi Lublin S.A. oraz Grupa MTP.