Ogólnopolski konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” pod honorowym patronatem m.in. WSKiP

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie objęli honorowym patronatem IX edycją Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.  Konkurs organizuje Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina i do udziału w nim zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich.

Konkurs został zorganizowany „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa
polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu… „

Uczestnik powinien przygotować pracę w jednej z podanych kategorii: – praca pisemna o Żołnierzach Wyklętych (np. esej lub wspomnienia kombatanta);

– praca multimedialna o Żołnierzach Wyklętych (można wykorzystać dostępne zdjęcia, muzykę i filmy z polecanych stron internetowych pod warunkiem podania źródła); – praca plastyczna o Żołnierzach Wyklętych.

Nagrody dla laureatów konkursu: tablety lub aparaty cyfrowe, książki historyczne, gry edukacyjne, koszulki patriotyczne, pamięci przenośne, wpinki patriotyczne. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich.

Termin nadsyłania prac konkursowych do dnia 31 stycznia 2020 r. Prace konkursowe z całej Polski i z zagranicy należy przesyłać na adres: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, 20-836 Lublin ul. Kurantowa 4/130.

Więcej informacji na stronie konkursu: https://fkw.edu.pl/regulamin-ix-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/

mł. chor. Marzanna Mańkowska