Ogólnopolski zjazd klas mundurowych o profilu penitencjarnym na Kampusie Mundurowym SWWS

W dniach 19-20 czerwca z inicjatywy Centralnego Zarządu Służby Więziennej, we współpracy ze Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Kampusie Mundurowym SWWS miał miejsce ogólnopolski zjazd klas mundurowych o profilu penitencjarnym. Pierwszego dnia, wszystkich uczestników zjazdu przywitał Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości dr Michał Sopiński wraz z Prorektorem ds. operacyjnych ppłk. dr. Mariuszem Kuryłowiczem oraz Pana Kajetanem Rajskim – Pełnomocnikiem Dyrektora Generalnego SW ds. edukacji prawnej i proobronnej młodzieży.

Wykład inauguracyjny wygłosił Pan dr hab. Tomasz Balbus, Naczelnik Oddziałowego Archiwum IPN we Wrocławiu.

Podczas pobytu na Kampusie Mundurowym SWWS młodzież uczestniczyła w wielu zajęciach praktycznych, m.in. z zakresu technik interwencyjnych, transportowych i pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa, prowadzonych przez kadrę dydaktyczną SWWS.

W ramach zjazdu odbyły się również zawody strzeleckie o Puchar Ministra Sprawiedliwości, w których 1 miejsce zajęła Paulina Kubica z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, 2 miejsce zajął Krzysztof Kędzior z Powiatowego Zespołu Szkół nr. 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, 3 miejsce zajął Tymoteusz Chmielewski z Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie.

Wydarzenie to miało na celu edukację młodzieży związaną z kształtowaniem postaw obywatelskich, proobronnych i patriotycznych, edukację prawną młodzieży oraz prewencją przestępstw, a także promocję pracy w Służbie Więziennej.

Ogólnopolski zjazd klas mundurowych o profilu penitencjarnym zakończyły uroczystości z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Pana Michała Wosia oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego.

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich zaprezentowali pokaz musztry paradnej, przygotowany pod czujnym okiem opiekunów oraz funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Cieszynie, Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Zakładu Karnego w Koronowie.

W obozie udział wzięła także młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II  w Czarnem (Zakład Karny w Czarnem), Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu (Areszt Śledczy w Warszawie Białołęce) oraz Zespołu Szkół w Tyczynie (Zakład Karny w Rzeszowie)