Podpisanie umowy z III Liceum Ogólnokształcące, im. S. Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju oraz ślubowanie uczniów klas mundurowych

Uczniowie pierwszych klas mundurowych III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju złożyli 23 marca 2023 roku uroczyste ślubowanie na Placu Zdrojowym w Jastrzębiu Zdroju.

W uroczystości wzięli udział zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i zaproszeni goście, w tym przedstawiciele służb mundurowych, prezydent miasta oraz przedstawiciele Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Był to wyjątkowy dzień dla młodych ludzi biorących udział w ślubowaniu, gdyż tego dnia złożyli przysięgę, że będą służyć swojemu krajowi i jego mieszkańcom.

Podczas uroczystości odbyła się perfekcyjnie przygotowana musztra honorowa, która podkreśliła wyjątkowy charakter wydarzenia. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i pokazać jak wiele pracy włożyli świeżo upieczeni mundurowi w przygotowanie do tego ważnego momentu.

W uroczystości wzięło udział 6 klas mundurowych, w tym trzy klasy o profilu policyjnym, dwie klasy o profilu wojskowym oraz jedna o profilu przygotowania wojskowego.

Podczas uroczystości zostało podpisane także porozumienie pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego a naszą uczelnią oraz została zawarta umowa dotycząca przystąpienia placówki do programu Certyfikacja klas szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji penitencjarnej – z czego ogromnie się cieszymy.

Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów To wydarzenie na długo zostanie w naszej pamięci, uczniów, ich rodziców oraz gości, którzy uczestniczyli w uroczystości.

Przemiłym akcentem uroczystości była wizyta przedszkolaków małych bohaterów z Przedszkola Specjalnego w Jastrzębiu Zdroju, którzy świeżo zaprzysiężonym mundurowym oraz zaproszonym gościom wręczyli gwiazdy szeryfów, aby dzielnie chronili lokalną społeczność.

Dyrekcji szkoły oraz kadrze pedagogicznej dziękujemy za wspaniałą uroczystość i udostępnienie zdjęć.