Podporucznik SW Maja Zawadzka pierwszym polskim funkcjonariuszem przyjętym do grupy eksperckiej Europejskiej Konfederacji Probacji CEP (Confederation of European Probation)

W ubiegłym roku Akademia Wymiaru Sprawiedliwości dołączyła do Europejskiej Konfederacji Probacji CEP (Confederation of European Probation) jako pierwsza polska instytucja z szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości. Współpraca międzynarodowa tym obszarze otworzyła nowe ścieżki rozwoju indywidualnego, ale przede wszystkim Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w zakresie naukowo-badawczym. To kolejny etap umacniania członkostwa uczelni w strukturach Europejskiej Konfederacji Probacji CEP.

Zgłoszona przez AWS kandydatura ppor. Mai Zawadzkiej do grupy eksperckiej ds. zdrowia psychicznego (Mental Health Expert) w Europejskiej Konfederacji Probacji CEP (Confederation of European Probation) została pozytywnie rozpatrzona. Kolejne spotkanie stacjonarne i prace członków grupy eksperckiej odbędą się 26-27 listopada 2024 roku w Barcelonie, po raz pierwszy będzie w nich uczestniczył przedstawiciel z Polski.
Podporucznik SW Maja Zawadzka jest nauczycielem akademickim i funkcjonariuszem uczelni, z wykształcenia psychologiem, interwentem kryzysowym i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, posiadającym akredytację europejską EABCT (European Association for Bahavioural and Cognitive Therapies). Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w obszarze służby medycyny pracy SW, pomocy społecznej, publicznych i niepublicznych poradniach zdrowia psychicznego, dydaktyki akademickiej i wojskowej. Odbyła staże w szpitalu więziennym oraz wojskowym, liczne szkolenia terapeutyczne. Uzyskała uprawnienia orzecznicze w zakresie psychologii transportu, badań psychologicznych osób starających się o pozwolenie na broń, stosowania baterii testów klinicznych w procesie diagnostycznym oraz badań predyspozycji funkcjonariuszy do służby na określonych stanowiskach.