Polsat News – Zamknęli kilkadziesiąt osób w stuletnim schronie. To był eksperyment

10 grudnia w Polsat News pojawił się materiał filmowy na temat eksperymentu naukowego SWWS, podczas którego ochotnicy spędzili 12 godzin w schronie.
60 osób zamkniętych na 100 metrach kwadratowych bez kontaktu ze światem zewnętrznym. Taki eksperyment przeprowadzono w wyremontowaniem schronie z początków poprzedniego stulecia, który znajduje się na terenie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu.
Sam eksperyment został przeprowadzony w wyremontowanym schronie z początków poprzedniego stulecia, znajdującym się na terenie uczelni. Celem było sprawdzenie, jak uczestnicy zachowają się w sytuacjach ekstremalnych.

Ochotnicy, którymi byli studenci i pracownicy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu spędzili w schronie 12 godzin.

• Pierwszy raz jesteśmy w takim eksperymencie, więc trochę nie wiemy czego się spodziewać, nawet po samych sobie – powiedziała jedna ze studentek przed eksperymentem.

Materiał można obejrzeć na stronie Polsatu: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-12-10/kalisz-zamkneli-kilkadziesiat-osob-w-stuletnim-schronie-to-byl-eksperyment/