Porozumienie o współpracy z Krajową Radą Kuratorów

Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości dr Michał Sopiński podpisał Porozumienie o Współpracy z Krajową Radą Kuratorów. Dokument sygnował Przewodniczący KRK VI Kadencji – Dariusz Palmirski.

Celem porozumienia jest współpraca zmierzająca do współdziałania w zakresie zadań związanych z optymalizacją i efektywnością organizacji i sposobu odbywania aplikacji kuratorskiej. Do podstawowych zadań wykonywanych w ramach porozumienia należy podejmowanie wspólnych działań w zakresie wymiany informacji i doświadczeń specjalistycznych, organizacji i realizacji zajęć teoretycznych oraz współpraca przy realizacji wspólnych projektów.

SWWS realizuje zajęcia teoretyczne w zakresie aplikacji kuratorskiej zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie organizacji i sposobu odbywania aplikacji kuratorskiej z dnia 7 marca 2023 oraz ustawą o kuratorach sądowych.

Podpisanie porozumienia jest kolejnym etapem mającym na celu kompleksowe kształcenie studentów, które jest realizowane na kierunku Prawo w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.