Przypominamy, że trwa konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie poświęcone problematyce wymiaru sprawiedliwości – bliski termin składania prac

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie xZrzut-ekranu-2021-10-19-205218-1024x532.png.pagespeed.ic.wVd4x8m2PH.webp

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości ogłasza konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie poświęcone problematyce wymiaru sprawiedliwości. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi studentów i doktorantów na wymiar sprawiedliwości.

Poniżej przedstawiamy poszczególne instytucje i tematykę prac:

Instytut Nauk o Bezpieczeństwie

Prace doktorskie:

• Bezpieczeństwo wewnętrzne państwa w kontekście zagrożeń hybrydowych.
  • Geopolityczne i geostrategiczne uwarunkowania bezpieczeństwa RP.

Prace magisterskie:

• Zarządzanie bezpieczeństwem w sytuacjach kryzysowych.

Instytut Społecznych Podstaw Penitencjarystyki

Prace doktorskie

• Przestępczość i powrotność do przestępstwa w perspektywie penitencjarnej lub (i) postpenitencjarnej.

Prace magisterskie:

• Przestępczość i jej przeciwdziałanie w aspekcie kulturowym, ekonomicznym lub (i)  środowiskowym.

Centrum Badań Polityki Europejskiej

Prace doktorskie

• Unia Europejska i Polska w Unii wobec aktualnych problemów (prawnych, społecznych, politycznych i ekonomicznych).

Prace magisterskie:

• Polska w Unii Europejskiej: płaszczyzny napięć i porozumień oraz wizje przyszłości.

Instytut Nauk Prawnych

Prace doktorskie

• Kodyfikacja, rekodyfikacja i dekodyfikacja prawa polskiego – aspekty historyczne, teoretyczne, dogmatyczne.

Prace magisterskie:

• Odpowiedzialność prawna a pozaprawne regulatory zachowań (obyczaje, tradycje, zwyczaje, dobra, wiara).

Instytut Badawczo – Rozwojowy

Prace doktorskie:

• Wykonywanie kary pozbawienia wolności w perspektywie nauk społecznych.

Prace magisterskie:

• Bezpieczeństwo jednostek penitencjarnych w perspektywie instytucjonalnej lub (i) personalnej.

Autorzy trzech najlepszych prac doktorskich w każdej kategorii tematycznej mogą otrzymać kolejno 5 tys. zł (za zajęcie pierwszego miejsca oraz przygotowanie pracy doktorskiej do publikacji) 4 tys. (za zajęcie drugiego miejsca) i 3 tys. zł (za zajęcie trzeciego miejsca).

Autorzy trzech najlepszych prac magisterskich w każdej kategorii tematycznej mogą otrzymać kolejno 2 tys. zł (za zajęcie pierwszego miejsca oraz przygotowanie pracy magisterskiej do publikacji) 1,5 tys. (za zajęcie drugiego miejsca) i 1,0 tys. zł (za zajęcie trzeciego miejsca).

Na prace obronione od 1 października 2018 r. do 1 października 2021 r. czekamy do 22 października 2021 r. (godz. 16.00) – decyduje data wpływu. Na kopercie należy dopisać odpowiednio „Konkurs na pracę doktorską (DR) + nazwa Instytutu” lub „Konkurs na pracę magisterską (MGR) + nazwa Instytutu”. Wyniki ogłosimy w pierwszym kwartale 2022 r.

Więcej informacji można uzyskać na stronie konkursnapracenaukowe.swws.edu.pl.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie xZrzut-ekranu-2021-swws-konkurs-930x620.png.pagespeed.ic.qw6mFEdPQ7.webp