Przyszłość SWWS według nowego Rektora

Dr Michał Sopiński jako nowo wybrany Rektor, w artykule z 24 marca 2023 r. na łamach DoRzeczy, powiedział o planach dla Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Najbliższe zmiany dotyczą nazwy.

W Sejmie jest procedowana ustawa dotycząca zmiany nazwy ze Szkoły na Akademię. Jest to związane z przyznaną Uczelni kategorią A, która umożliwia nadawanie stopnia doktora i doktora habilitowanego oraz prowadzenia szkól doktorskich. Osiągnięcie statusu akademii wymagało wieloletniej wytężonej pracy wielu naukowców i pracowników uczelni, a także zaangażowania w projekty krajowe i międzynarodowe, np. projekt polsko-norweski, który ma na celu dokonać pozytywnych zmian w Służbie Więziennej.

Jako prawnik dr Michał Sopiński podkreśla istotny rozwój nauk prawnych na Uczelni, którego celem jest ukształtowanie prawników z poszanowaniem etosu zawodu prawniczego. W planach jest także powstanie szkoły doktorskiej na kierunkach pedagogika i nauki o bezpieczeństwie, której uczestnicy mogliby uczyć się bezpłatnie oraz otrzymywać stypendia na prace naukowe i badania.

Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu na stronie: