SILNA BIAŁO-CZERWONA – Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako “Cud nad Wisłą”.

Podczas tegorocznych uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Jako jednostka kształcąca wybitnych specjalistów w wielu dziedzinach bezpieczeństwa państwa nie tylko mamy możliwość, ale również obowiązek pielęgnowania tradycji i historii tak ważnych wydarzeń dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Delegacja Funkcjonariuszy Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości wzięła udział w mszy św. w Kościele Garnizonowym w Kaliszu odprawionej w intencji ojczyzny oraz złożeniu wieńców na Cmentarzu Wojskowym przed Kaplicą mjr. Stefana Waltera.

Rektor—Komendant SWWS dr Michał Sopiński złożył także wieniec przy mogile żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Dębe oraz uczestniczył w uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym Zwiastowania N.M.P.

Dodatkowo w Kakawie-Kolnii Rektor—Komendant wygłosił prelekcję na temat przeciwdziałania przyczynom przestępczości oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która była zwieńczeniem projektu finansowanego przez Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości.