Ślubowanie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze.

W czwartek 28 kwietnia w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze uczniowie klas mundurowych złożyli uroczyste ślubowanie. To już 14. rocznik, składający je w tej placówce. Pierwszoklasiści przysięgali realizować postanowienia karty praw i obowiązków ucznia, okazywać szacunek symbolom narodowym oraz dbać o dobre imię szkoły.

W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, Burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski oraz dowódca 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego płk Tomasz Sawczuk. Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości reprezentowała Kierownik Działu Rektorskiego mjr Katarzyna Przybysz, która wręczyła uczniom wyróżnienia. Ponadto w tym szczególnym dniu wydarzeniu uczestniczyli także rodzice i nauczyciele.

Zgodnie ze zwyczajem uroczystość rozpoczęła się od przemarszu na płytę stadionu miejskiego, gdzie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół nr 7 – Renata Piszcz. Przyszłym kadetom życzyła, by w życiu kierowali się takimi wartościami jak patriotyzm i humanitaryzm, a człowiek był dla nich zawsze najwyższą wartością. Dodała, że życie w mundurze nie jest zwykłą pracą, ale służbą dla ojczyzny.

Szacunek dla munduru wzrasta wraz ze świadomością, że pokój jest dobrem, o które trzeba dbać, ponieważ nie jest nam dany na zawsze. Niech ten mundur będzie dla was zaszczytem i zobowiązaniem oraz powodem do dumy. Niech da wam siłę w dążeniu do celu! – zakończyła.
Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze przystąpił do programu certyfikacji klas szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji penitencjarnej.