Specjalistyczne szkolenie WSKiP dla młodzieży klas mundurowych

9 października br. w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie a Zespołem Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie, odbyło się szkolenie specjalistyczne dla uczniów z klas mundurowych szkoły. Jako honorowy gość w szkoleniu uczestniczył dr Marcin Romanowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości nadzorujący m.in. działalność WSKiP.

Zakres szkolenia dla młodzieży przewidywał zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem ratownictwa specjalistycznego, elementy mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów oraz ćwiczenia z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych. Szkolenie poprowadził Prorektor ds. Studenckich WSKiP, mjr dr Leszek Kołtun.

Zadaniem rozpoczętego przez Uczelnię Służby Więziennej cyklu szkoleń dla uczniów szkół, nie tylko klas mundurowych, będzie wzrost jakości edukacji z zakresu samoobrony, podnoszenie sprawności fizycznej w szczególności kształtowanie wśród młodzieży postaw warunkujących samodyscyplinę, współpracę w zespole, wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce przy rozwiązywaniu sytuacji problemowych.

Wszystkie te elementy, jako układ czynników oddziałujących w sposób bezpośredni lub pośredni na jednostkę, wpływają na określone skutki wychowawcze związane z kształtowaniem postaw patriotycznych młodzieży, odpowiedzialności za państwo polskie oraz tradycję narodową.

Opracowanie: kpt. Konrad Wierzbicki

Zdjęcia: https://chelm.naszemiasto.pl