Spotkanie Grupy Roboczej ds. Edukacji Programu Grantów Norweskich

W dniach od 24 do 25 maja 2022 r. odbyło się spotkanie Grupy Roboczej ds. Edukacji Programu Grantów Norweskich. W grupie roboczej uczestniczyli przedstawiciele służb penitencjarnych z Łotwy, Norwegii, Polski, Bułgarii, Czech, Litwy i Rumunii.

Ole Stageberg, profesor Norweskiej Akademii Służb Więziennych , powiedział: „Celem naszego spotkania grupy roboczej jest promowanie rozwoju systemów edukacji i szkoleń dla personelu więziennego i kuratorskiego w państwach członkowskich w oparciu o Europejską Konwencję Praw Człowieka, Europejską Trybunał Praw Człowieka, CPT i europejskie przepisy dotyczące więziennictwa”.

Podczas spotkania grupy roboczej przedstawiciele państw członkowskich dzielili się najlepszymi praktykami, w tym dotyczącymi integracji procesów szkoleniowych w e-środowisku oraz pomysłami rozwojowymi w zakresie szkolenia personelu, promując w ten sposób synergię między nowoczesnymi procesami w rozwoju państw członkowskich.

Podczas spotkania przedstawiciele każdego z państw członkowskich zaprezentowali swoje doświadczenia w realizacji procesów szkoleniowych, a także uczestniczyli w dyskusjach na temat integracji szkoleń z e-środowiskiem, wykorzystania nowoczesnych rozwiązań oraz rozwoju metod szkoleniowych.