Spotkanie rekrutacyjne w Żagańskim Pałacu Kultury. Zostań strażnikiem więziennym!

24 listopada 2021 w Żagańskim Pałacu Kultury przedstawiciele służby więziennej spotkali się z młodzieżą ze szkół średnich powiatu żagańskiego. Więziennicy zachęcali maturzystów do pracy w zakładach karnych, a także podjęcia studiów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości..

– Kandydat starający się o pracę strażnika powinien mieć minimum wykształcenie średnie, ale matura nie jest konieczna – zachęcał porucznik Piotr Hamera, rzecznik prasowy dyrektora ZK w Krzywańcu. – Młody człowiek, w pierwszym roku pracy może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3,8 tys. zł na rękę (netto). Do tego dochodzą różne dodatki, w tym „mundurówka”. Służba więzienna nie posiada co prawda własnego zasobu mieszkaniowego, ale funkcjonariusz, który musi wynajmować mieszkanie, dostaje dodatek, może też liczyć na 55 tys. zł dopłaty przy zakupie mieszkania lub na urządzenie zakupionego locum.

Do podjęcia studiów młodych ludzi zachęcała major Ewa Saganowska, rzeczniczka prasowa uczelni. Siedziba główna mieści się przy ul. Wiśniowej w Warszawie zaś kampus mundurowy przy ul. Wrocławskiej w Kaliszu. – Studia są bezpłatne, zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie również – wyliczała. – Studenci stacjonarni na pierwszym roku otrzymują 800 zł (w kolejnych latach więcej), zaś po zakończeniu studiów mają zagwarantowane zatrudnienie.