Szkolenie zawodowe w korpusie chorążych

13 stycznia 2020 r., w kampusie mundurowym Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w  Kaliszu, dziewięćdziesięciu funkcjonariuszy Służby Więziennej rozpoczęło szkolenie w  specjalizacji ochronnej szkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowisk w  korpusie chorążych. Część specjalistyczna w korpusie chorążych jest pierwszym szkoleniem zawodowym realizowanym w  ramach Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Stanowi uzupełnienie i  rozszerzenie treści szkolenia unitarnego w zakresie przygotowującym funkcjonariusza do samodzielnej służby na stanowisku oraz właściwego wykonywania obowiązków.

Opracowanie: Zespół ds. public relations WSKiP