Uroczyste zakończenie szkolenia w korpusie chorążych

19 lutego 2020 r. w Kampusie Mundurowym WSKiP w Kaliszu odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia zawodowego przygotowującego do zajmowania stanowiska w korpusie chorążych Służby Więziennej. 184 funkcjonariuszy SW ukończyło szkolenie w specjalizacji ochronnej, penitencjarnej, ewidencyjnej, służby zdrowia, informatycznej, finansowej oraz kwatermistrzowskiej.

Najlepsze wyniki w nauce ex aequo uzyskali: st. sierż. sztab. Jacek Worytko z Zakładu Karnego w Sztumie oraz st. sierż. Bartłomiej Starosta z Zakładu Karnego we Wronkach. Drugą lokatę także ex aequo zajęli st. sierż. Krzysztof Choroba z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych, mł. chor. Piotr Maroński z Aresztu Śledczego w Świdnicy, mł. chor. Krzysztof Romaniszyn z Zakładu Karnego w Zamościu, st. sierż. Tomasz Syperek z Aresztu Śledczego w Suwałkach, st. sierż. Marek Szymocha z Zakładu Karnego w Brzegu.

Opracowanie: Zespół ds. public relations WSKiP