Uroczystość wręczenia odznaczeń i awansów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości

W dniu dzisiejszym, 17 listopada odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.
Jest nią nadanie odznak za zasługi w pracy penitencjarnej i wyższych stopni Służby Więziennej. Gościem specjalnym wydarzenia był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.

O godzinie 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie wydarzenia, podczas którego odśpiewano hymn państwowy. Na początku głos zabrał Rektor-Komendant SWWS gen. dr Marcin Strzelec. Nasz Rektor-Komendant przypomniał, że wydarzenie to tradycyjnie jest związane
z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Następnie pan Rektor-Komendant powitał wszystkich przybyłych na tę uroczystość, przede wszystkim Pana Ministra Marcina Romanowskiego, ale także innych przedstawicieli Ministerstwa, prorektorów, dyrektorów instytutów, pozostałych pracowników naukowych Uczelni, jak i również wszystkich funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń i awansów.
Odznakami „za zasługi w pracy penitencjarnej” uhonorowane zostały:
– srebrnym: mjr Kowalewska Agnieszka i mjr Niewczas Konrad
– brązowym: mjr Wierzchowski Adam
Nadano stopień Służby Więziennej następującym oficerom:
– stopień pułkownika Służby Więziennej, podpułkownikowi Kołtunowi Leszkowi, naszemu prorektorowi ds. studenckich,
– stopień podpułkownika Służby Więziennej, majorom: Kaszczykowi Markowi, Nowackiemu Łukaszowi, Nowackiemu Robertowi, Sękowskiemu Piotrowi – Kanclerzowi naszej Uczelni
– stopień majora Służby Więziennej kapitanom: Kuryłowiczowi Mariuszowi, Warzec Dominikowi
– stopień kapitana Służby Więziennej porucznikom: Jakubkowi Radosławowi, Świątnickiemu Sebastianowi
– stopień porucznika Służby Więziennej podporucznik Agnieszce Nowogrodzkiej
Podoficerom:
– stopień starszego chorążego Służby Więziennej chorążemu Hajder Michałowi
– stopień starszego sierżanta sztabowego, sierżantom sztabowym: Lisowi Konradowi, Pawlakowi Jarosławowi, Szewczykowi Adamowi
– stopień sierżanta sztabowego, starszemu sierżantowi Szyszce Jakubowi
– stopień starszego sierżanta, sierżantowi Borówko Dominikowi
– stopień sierżanta, plutonowym: Łusiakowi Grzegorzowi, Mądrzakowi Mateuszowi,
Parapurze Tomaszowi
– stopień plutonowego, starszemu kapralowi Waszak Katarzynie

Następnie głos zabrał Pan Minister Marcin Romanowski. Wskazał on, że okres Narodowego Święta Niepodległości jest okazją zarówno do pochylenia się nad przeszłością; spojrzenia na naszą tradycję, kulturę i historię, jak i również spojrzenia w przyszłość, którą kreuje Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości poprzez edukację nowoczesnych kadr Wymiaru Sprawiedliwości. Pan Minister pogratulował również wszystkim odznaczonym i awansowanym funkcjonariuszom. Podkreślił wagę edukacji w tym zakresie i wkład Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Służbę Więzienną i cały Wymiar Sprawiedliwości.
Po zakończonej oficjalnej części uroczystości dr Bartosz Kułan wygłosił wykład pt. „Odzyskana niepodległość – odzyskane więziennictwo”, który dotyczył historii naszej formacji. Po wykładzie nastąpiło zakończenie uroczystości, a po nim poczęstunek dla obecnych gości i innych uczestników wydarzenia.
Uroczystość wręczania odznaczeń, nominacji i awansów jest zawsze wielkim wydarzeniem dla naszej Uczelni. Jesteśmy wdzięczni za okazane zaufanie. Serdecznie dziękujemy Panu Ministrowi Marcinowi Romanowskiemu za zaszczycenie nas swoją obecnością. Niech nasze podejście do codziennej służby i pracy dla państwa opiszą słowa wypowiadane dzisiaj przez naszych funkcjonariuszy
w momencie otrzymywania odznaczeń i awansów: „Ku Chwale Ojczyzny.”