Wizyta Ambasadora prof. Piotra Ostaszewskiego w SWWS

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości miała dziś zaszczyt gościć prof. Piotra Ostaszewskiego –  Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Korei.

Podczas wizyty Pan Ambasador przeprowadził wykład dla studentów prawa SWWS i kadry naukowej na temat pracy w placówce dyplomatycznej oraz wielowątkowości stosunków międzypaństwowych występujących w Azji. Przybliżył także kulturę Republiki Korei oraz rzucił światło na społeczne i polityczne uwarunkowania tego Azjatyckiego Tygrysa.

Nasi studenci byli zachwyceni możliwością spotkania z Panem Ambasadorem i zadali wiele dociekliwych pytań, na które Pan Ambasador raczył wyczerpująco odpowiedzieć.

Mamy nadzieję, że Pan Ambasador pomimo licznych obowiązków służbowych znajdzie jeszcze czas, by ponownie odwiedzić Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości, ponieważ czujemy się nienasyceni ogromem interesujących informacji i wiedzy jaka została nam przekazana.

Serdecznie dziękujemy Panu prof. Piotrowi Ostaszewskiemu – Ambasadorowi Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Korei za wizytę.