Wizyta delegacji ukraińskiej Służby Więziennej w Kampusie Mundurowym SWWS

W dniach 27-28 czerwca w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gościli przedstawiciele ukraińskiej Służby Więziennej.

W trakcie wizyty w Kaliszu delegaci zapoznali się z modelem szkolenia polskiej kadry więziennej, infrastrukturą Kampusu Mundurowego oraz odwiedzili budynek dydaktyczny SWWS – były Zakład Karny przy ul. Łódzkiej.

Kulminacyjnym momentem wizyty było podpisanie porozumień o wzajemnej współpracy pomiędzy Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości a Akademią Państwowej Służby Więziennej oraz Departamentem ds. Wykonywania Kar Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy. Dokumenty określające obszary wspólnych działań podpisali: ppłk dr Mariusz Kuryłowicz – Prorektor ds. operacyjnych Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, płk prof. Serhij Hrechaniuk – Dyrektor Generalny Służby Więziennej Ukrainy oraz Julia Mychajliwa Pietrowska – Rektor Akademii Państwowej Służby Więziennej.

Przedmiotem zawartych porozumień jest współpraca naukowo-techniczna, wymiana wiedzy i wzajemnych doświadczeń, realizowanie wspólnych projektów badawczych oraz wymiana studentów i kadry naukowej.

Wizyta była jednym z wielu obszarów które SWWS realizuje w ramach współpracy z partnerami z Ukrainy. Liczymy, że nawiązanie dzisiejszej współpracy zaowocuje wspólnymi projektami edukacyjnymi oraz naukowymi.