Wizyta Prezesa Związku Piłki Ręcznej

14 października 2021 r. w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gościliśmy Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Henryka Szczepańskiego.
Wizyta Prezesa związana była z utworzeniem klubu akademickiej drużyny piłki ręcznej kobiet MKS Kalisz AZS SWWS. Drużynę reprezentują m.in. studentki Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości oraz kadra dydaktyczna.

Głównym celem powołania drużyny jest przede wszystkim upowszechnianie sportu, kultury fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej i polepszanie stanu zdrowia społeczności akademickiej. Drużyna rozgrywa swoje mecze w II lidze kobiet, w grupie I.

Są to pierwsze rozgrywki żeńskiej piłki ręcznej w Kaliszu. W miejscu, gdzie rozpoczęła się  cała historia polskiego szczypiorniaka, a dokładniej w miejscowości Szczypiorno, obecnej dzielnicy Kalisza.

Powołanie akademickiej drużyny piłki ręcznej to nie tylko upowszechnianie sportu i kultury fizycznej, to także podtrzymywanie tradycji i świadomości narodowej.
Dzięki współpracy z Miejskim Klubem Sportowym nasze zawodniczki mają możliwość trenowania w nowoczesnej hali sportowej.

Wraz z nowym rokiem akademickim rozpoczyna się nowy sezon rozgrywek 2021/2022.
Mecz inauguracyjny nasze piłkarki rozegrały 9 października z przeciwniczkami z GMTS Sparta Iwaniccy Gubin, od razu zaczynając od efektownego zwycięstwa.
Kolejne zwycięstwo to pierwszy domowy mecz naszych szczypiornistek, który został rozegrany 15 października z KS Pyrki Poznań. Była to pewna wygrana z wynikiem 36 do 23.

W tym sezonie nasze szczypiornistki mają do rozegrania 22 mecze. Ostatnia rozgrywka odbędzie się z MKS Zagłębie II Lubin 9 kwietnia 2022 roku.
Zespół, który zdobędzie pierwsze miejsce w rozgrywkach ma prawo udziału w kwalifikacjach zespołów do I Ligi państwowej.

O siłę i możliwości kaliskich szczypiornistek poza trenerem piłkarek Pawłem Ruskiem dba także prorektor ds. studencki SWWS ppłk. dr Leszek Kołtun
Miarą sukcesu Klubu AZS SWWS jest atmosfera wśród ludzi, którzy go tworzą.