Wyjątkowe podziękowania złożone na ręce płk dr. Marcina Strzelca, Rektora-Komendanta WSKiP

Personel medyczny, lekarze, pielęgniarki, ratownicy i inne osoby zaangażowane w walkę z koronawirusem – to przed nimi dziś wszyscy chylimy czoła w podziękowaniu za ich trud wykonywany w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią.

Nie brakuje słów uznania pod ich adresem, ale także konkretnych działań ze strony całego społeczeństwa, jak np. zapewnienie miejsca tymczasowego pobytu dla medyków, tak aby po kolejnym dniu zmagań z COVID-19, dbając o bezpieczeństwo swoich bliskich, mogli odpocząć przed kolejną służbą. W trosce o zapewnienie im jak najlepszych warunków pracy, na początku kwietnia br. decyzją płk dr. Marcina Strzelca, Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie udostępnione im zostały miejsca w obiektach Kampusu Mundurowego WSKiP w Kaliszu.

Do Rektora-Komendanta WSKiP, płk dr. Marcina Strzelca kierowane są kolejne wyrazy wdzięczności i podziękowania osób, które chcą docenić zaangażowanie Uczelni w działalność społeczną oraz troskę o dobro wspólne.

Poniżej zamieszczamy treść otrzymanych wyjątkowych podziękowań jednego z ratowników medycznych przebywających na terenie kampusu, wraz ze zdjęciem ogromnej laurki, wykonanej  przez jego dzieci:

„Chciałbym choć w krótkiej wiadomości złożyć podziękowania na Pana ręce moje jak i moich najbliższych za  okazaną Nam pomoc w tym trudnym dla Nas wszystkich okresie. Inicjatywa Pana udostępnienia nam kwater na czas pandemii jest nie oceniona. Ja czuję się spokojniejszy wiedząc, że moi najbliżsi są bezpieczni od koronawirusa, którego mogę być potencjalnym roznosicielem. Taki mam zawód.

Dziękuję za okazaną bezinteresowną pomoc Pańskiej ekipie tj. Panu Łukaszowi Nowackiemu i Panu Marcinowi Koprowi. To oni w pierwszych dniach mojego pobytu, w okresie Świąt Wielkiej Nocy przyszli z gorącą zupą, przynieśli „paczkę świąteczną”, wspomogli dobrym słowem. Proszę im również przekazać podziękowania. Tacy ludzie to skarb w Pana szeregach.

W załączeniu przesyłam zdjęcie moich wdzięcznych dzieci z laurką dla Was. Serdecznie dziękuję życząc Zdrowia.
Ratownik Medyczny”

Opracowanie: Zespół ds. public relations WSKiP