Za nami turniej koszykówki w Kaliszu, jakiego w Polsce jeszcze nie było!

Koszykówka zawładnęła kaliskim więzieniem. W murach dawnego zakładu karnego odbył się turniej koszykówki 3×3 “Bitwa o zamek”. W imprezie zorganizowanej przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości wzięły udział najlepsze drużyny w Polsce, wśród których byli także kaliszanie z SWWS Calvados.

Dwudniowe wydarzenie zostało połączone ze zwiedzaniem kaliskiego “Zamku”. Chętni mogli zajrzeć do zakamarków dawnego więzienia. Kolejny raz pobiliśmy rekord – w zwiedzaniu byłego Zakładu Karnego przy ul. Łódzkiej wzięło udział prawie 4000 osób.
Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji w postaci festynu rodzinnego, strefy gastronomicznej i strefy wystawców.

W relacji dla RC fm Rektor-Komendant SWWS dr Marcin Strzelec powiedział:

“Dwie inicjatywy realizujemy w ramach jednego wydarzenia, czyli dwudniowego spotkania w byłym Zakładzie Karnym w Kaliszu, który teraz jest poligonem szkolenia penitencjarystów, nie tylko z naszej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Zaprosiliśmy mieszkańców do zwiedzania. Otwieramy nasze mury raz, dwa razy do roku. Te wydarzenia zawsze się cieszą dużym zainteresowaniem mieszkańców Kalisza i regionu, z czego bardzo się cieszę”.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn z całej Polski. Wśród zawodników znalazł się m.in. Michael Hicks, były reprezentant Polski i jedna z gwiazd koszykówki 3×3 na świecie. Zawody wygrali zawodnicy Legii Warszawa, drudzy byli kaliszanie z SWWS Calvados, podium zamknęli zawodnicy SK 3×3 Planet Team Warszawa.