Zapraszamy na Dzień Otwarty kierunku Penitencjarystyka w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości!

Promocja kierunku Penitencjarystyka odbędzie się 8 kwietnia (piątek) w Kampusie mundurowym w Kaliszu, przy ul. Wrocławskiej 193-195.

Podczas spotkania tegoroczni maturzyści dowiedzą się jakie są zasady rekrutacji, jak będzie przebiegać ścieżka kształcenia, a także jakie perspektywy zawodowe czekają po studiach.

Nasi wykładowcy i studenci pokażą jak wygląda test sprawnościowy wymagany podczas rekrutacji, jaki sprzęt jest wykorzystywany podczas interwencji. Omówimy także elementy działań taktycznych oraz zobaczycie nasze strzelnice, na których funkcjonariusze udoskonalają swoje umiejętności. Zaprezentowany zostanie także samochód operacyjno – konwojowy wykorzystywany w służbie.

Będzie także możliwość dowiedzenia się jakim zapleczem dysponuje uczelnia, jak nowoczesną infrastrukturą posiada, dowiedzieć się szczegółowo, dlaczego warto angażować się w działalność kół naukowych i organizacji studenckich np. AZS, a przede wszystkim spotkać się i porozmawiać z naszymi wykładowcami, instruktorami oraz studentami!

Specjalnie dla maturzystów opracowaliśmy specjalny harmonogram – który prezentujemy poniżej.

Dzień otwarty został podzielony na dwie tury – podczas których maturzyści zostaną oprowadzeni po Kampusie mundurowym, dlatego jeśli Państwa szkoła zdecyduje się na przyjazd – bylibyśmy wdzięczni za wcześniejsze zgłoszenie godziny przyjazdu na adres

Na koniec pobytu uczniów zaplanowaliśmy zwiedzanie byłego Zakładu Karnego w Kaliszu. Specjalnie w tym dniu otwieramy bramy budynku przy ulicy Łódzkiej 2. Ze względu na pewną odległość od Kampusu (około 8 km) – dojazd jest możliwy jedynie dla osób, które dysponują własnym transportem, czyli w wypadku szkół np. autobusem lub indywidualnym środkiem transportu.

Możliwość zwiedzania oraz opieka funkcjonariusza jest możliwa po wcześniejszym mailowym lub telefonicznym poinformowaniu uczelni –  / +48 22 602 44 19