Zebranie Edukacyjnej Grupy Roboczej Norweskiego Programu Grantowego w SWWS

W dniach 4-5 lipca 2023 r. w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości odbyło się zebranie Edukacyjnej Grupy Roboczej Norweskiego Programu Grantowego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb probacyjnych z Norwegii, Czech, Litwy, Rumunii, Polski, a także reprezentanci Komisji Europejskiej. Celem wizyty była m.in. prezentacja systemów szkolenia personelu więziennego, połączona z wymianą najlepszych praktyk w zakresie doskonalenia kompetencji kadr penitencjarnych.

Niewątpliwie spotkanie stanowiło kolejną okazję do zaczerpnięcia inspiracji w obszarze doskonalenia systemów edukacyjnych i szkoleniowych służb probacyjnych.

W ramach popołudniowych aktywności, zaproszeni goście odwiedzili Łazienki Królewskie. Spacer po nich umożliwił zapoznanie się z częścią polskiej historii.