Zmiana nazwy z SWWS na AWS – Poranek Siódma9

18 sierpnia 2023 r. dr Michał Sopiński Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości był gościem Katarzyny Polewko w Siódma9 – poranku rozgłośni katolickich. Tematem rozmowy była czekająca uczelnię zmiana nazwy SWWS na Akademię Wymiaru Sprawiedliwości, która wejdzie w życie z dniem 1 września.

Zmiana ta wynika z kategoryzacji, w wyniku której uczelnia otrzymała kategorię naukową A w dwóch dyscyplinach – nauk o bezpieczeństwie oraz pedagogice.
Podczas wywiadu Rektor wyjaśnił, na czym dokładnie polega zmiana nazwy i jakie są jej konsekwencje. Zaprezentował również szeroką ofertę dydaktyczną uczelni, w szczególności najpopularniejsze kierunki wybierane przez maturzystów oraz przedstawił dalsze plany na rozwój uczelni.

Opowiedział także jakie umiejętności i wartości przekazywane są studentom podczas toku nauki i pokazał możliwości na rynku zawodowym po skończonych studiach.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy: