Zwycięstwo AWS w Akademickich Mistrzostwach z Samoobrony

7.12.2023 na terenie Uniwersytetu Kaliskiego odbyły Akademickie Mistrzostwa z Samoobrony o Puchar Rektora UK.

Akademię Wymiaru Sprawiedliwości reprezentowali członkowie Szkoleniowej Grupy Interwencyjnej w osobie: mł. chor. Artur Kołodziej oraz mł. chor. Łukasz Pryga, którzy zdobyli kolejno pierwsze oraz drugie miejsce na podium.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem z racji na ilość uczestników, których łącznie było kilkudziesięciu. Uczestnikami byli studenci uczelni wyższych m.in. z Kalisza, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Raciborza.

W skład komisji sędziowskiej wchodzili: mjr Roman Ekert, mjr Cezary Mruk oraz instruktor Kazimierz Kurzawski.